10.8.2017

MĚSÍČNÍ ÚDOLÍ

Vlašimským skautům patří skautská základna Měsíční údolí.

Nabízíme možnost pronajmutí.

Základna je zveřejněna také na krizovatka.skaut.cz

Fotografie základny ZDE.

Informace k tisku (PDF) – obsahuje kontakt, provozní řád a popis přístupu.

Anna Grubrová

mail: grubrova.anna@seznam.cz

Správce

Dan Sviták

mail: svitak.dan@seznam.cz

50 Kč za osobu a noc (včetně DPH).

Základnu pronajímáme pouze na celý víkend, tj. dvě noci, od pátku do neděle.
Minimální obsazenost je 15 osob.
Přednost ubytování pro neziskové organizace pracující s dětmi.

Pronájem v období letních prázdniny  na základě individuální dohody.

Rezervované termíny

Květen 2024

Přístup na základnu

Základna se nachází asi 3 km od Vlašimi po proudu řeky Blanice (GPS: 49°43’41″N, 14°54’49″E).

Autem: Z Vlašimi směr Ctiboř a Hrádek. Po prudkém klesání a stoupání odbočit vpravo těsně za lesem po pravé straně silnice. Cesta je blokována závorou – nutná domluva se správcem MÚ.

Pěšky: Z Vlašimi po modré turistické značce směr Hrádek cca 35 minut. Značka vede od nádraží přes Billu až téměř k základně.

PRONAJÍMANÉ ZAŘÍZENÍ A VYBAVENÍ MĚSÍČNÍHO ÚDOLÍ

Po domluvě je možné zajistit následující vybavení:

1. Velký srub – dřevěný srub dvoupodlažní. V přízemí plně vybavená kuchyně s plynovým sporákem a Fiko kamny na dřevo se spíží, s tekoucí studenou vodou a odpadem, společenská místnost s krbem. V podkroví ubytování pro cca 30 osob – spaní na vlastních podložkách a spacácích.
  2. Kapacita kuchyně včetně vybavení na vaření pro cca 50 osob.
  3. Podzemní sklep na potraviny.
  4. 2 ks koryta laminátová včetně 4 ks pákových baterií (dle počasí).
  5. Brutar pro ohřev teplé vody pro kuchyň.
  6. 3 x jídelní stůl dřevěný s lavicemi + 2 pivní sety (cca pro 50 osob).
  7. 1 x volejbalová síť.
  8. 1 x starší várnice s výpustí u WC.
  9. vlajkový stožár.
  10. nářadí: dle předchozí domluvy.
  11. WC suchá – 3 x děvčata, 3 x chlapci, 2 x izolace.
  12. Odpadová jáma – pouze na biologický odpad!
  13. Systém zásobování pitnou vodou (rozvody po údolí včetně dvou akumulačních nádrží) je rozkreslen ve srubu na manuálu za dveřmi.
  14. Chata přízemní – dvě ložnice po 5 kusech paland – kamna pro vytopení ložnic.
  15. Chata přízemní – společenská místnost – krbová kamna.

PROVOZNÍ ŘÁD ZÁKLADNY

1. Při práci s ohněm ve všech kamnech i v krbu dbejte bezpečnosti, nenechávejte jej hořet bez dozoru.
  2. K topení lze použít zásobu dřeva v dřevníku, před předáním základny zde zanechte stejnou zásobu suchého a naštípaného dřeva – zdroje na doplnění budou upřesněny při příjezdu.
  3. V MÚ udržujte pořádek, uklízejte po sobě použité nářadí na své místo a nenechávejte jej venku na dešti.
  4. Při každém dlouhodobějším opuštění MÚ zavřete okna a srub pečlivě uzamkněte.
  5. Nádobí čistě umývejte a uklízejte na své místo.
  6. K vykonání potřeby používejte pouze místo k tomu určené – latríny. V okolí latrín udržujte čistotu.
  7. Při předání základny všude ukliďte, zameťte, vytřete, shrabte v okolí nepořádek. Nářadí a nádobí vraťte na původní místo. Vymeťte kamna a krb, vyneste popel a zavřete okna.
  8. Pečujte o svěřený inventář MÚ tak, aby nedocházelo k jeho poškození, ztrátě nebo zničení. V opačném případě bude pronajímatel po nájemci požadovat úhradu vzniklé škody.
  9. Vzniklé škody vždy nahlašte prosím pronajímateli.
  10. Zbytkovou vodu vylévejte pouze na místo k tomu určené – vsakovačky.
  11. Veškeré odpadky uklídejte pouze na vhodných vyhrazených místech. Při odjezdu všechen odpad mimo biologického je nutno vyvézt na vlastní náklady. Třiďte odpad!