14. táborový den, pátek 13.7. 2018

Probudili jsme se v lese po náročné noci pod širákem. Proběhla krátká pohodová rozcvička a služba dával snídani. Byli kuličk s mlékem. Všichni jsme se zbalili a vydali se zpět do údolí. Dali jsme si věci do stanů a za pár minutek byl nástup. Po nástupu byla svačina – chleba s paštikou. Bára nám zadala úkoly, začali jsme nacvičovat scénky a učit se básničku. K obědu byla chorvatská omáčka a těstoviny. O poledním klidu se odpočívalo a dopisovali se kroniky – „svitky“. Potom nás Elfka naučila zpívat elfské verše. Po té jsme udělali rojnici a byla svačina. Ke sváče byli piškoty s přesnídávkou. Po nástupu jsme namotali kouzelnou špulku a tím se dostali do světa lidí. Pak byla elfská hostina, oheň a rozdávání diplomů nebo vyhodnocení celého tábora.

„Jednou se klubko zašmodrchá,
řekne nám kudy se dát,
cesta je krátká, jednoduchá,
vydat se po ní nesmíš bát“